Reality show

Reality show

Na slovenskom showbiznisovom trhu existuje nemalé množstvo reality show. Až sa niekedy možno čudovať, že sa dá ešte z čoho vyberať, a hlavne z koho pri tak obmedzenom počte obyvateľov. Niektorí účastníci sa v našej pamäti ohriali o trošku dlhšie ako iný. A niektoré televízne počiny si svojich divákov našli skôr ako iné. Tak si teda zaspomínajme na prvotiny televíznej zábavy vo formátoch reality show.

Bývať v dome pod 24 hodinovým snímaním kamier v sprche, na toalete, jednoducho všade vo vile, to bola reality show Vyvolení. Tento formát naša televízia prevzala od maďarskej televízie, ktorá Vyvolených odvysielala ako prvá. Účastníci sa vyraďovali navzájom hlasmi, a následne sa dostali do duelu, z ktorého pomocou SMS hlasovania jeden vzišiel ako víťaz a vrátil sa spať do vily. Nakoľko mali ľudia obrovskú výdrž, Vyvolený sa odvysielali v troch sériách, pričom každá séria mala svojho víťaza. Víťazkou prvej série bola Linda Drevenková.

Mama ožeň ma je jeden s formátov, ktorý zaznamenal úspech u diváka aj z dôvodu veľmi úprimných prejavov lásky. Veď napríklad ak sa niekto už v priebehu troch dní zamiluje tak, že sa chce ženiť, čo to je, ak nie láska? Ale aby sme boli presnejší čo sa týka opisu, hviezdy a dovolíme si povedať aj celebrity účinkujúce v reality show Mama ožeň ma nesúťažili o peniaze, ale ich jediný cieľ bola priazeň či už divákov alebo priazeň ženy, o ktorú v týchto prípadoch išlo v prvom rade.

Veľmi podobnou reality show bola relácia s názvom Rozvedený so záväzkami, či Farmár hľadá ženu. Vo všetkých troch prípadoch si väčšinou muž hľadal ženu spomedzi účastníčok, pričom tieto postupne každým dňom na základe vlastného uváženia vyhadzoval. Až mu zostala posledná, vyvolená a jediná, ktorá mala byť jeho láskou na celý život. Zostáva nám len veriť, že sa skutočne aspoň jednému účastníkovi tento cieľ vyplnil.

Páry sa ocitli aj v jednej z ďalších reality show na slovenských televíziách. Tu však nešlo o lásku, ale o rozprávkovú výhru. Názov programu a celej súťaže bol Hotel Paradise. Hotel nachádzajúci sa v Dominikánskej republike obývalo celkom 10 ľudí. Títo ľudia mali za úlohu si vždy nájsť partnera a zotrvať s ním tak, aby nezostali sami a nikto ich nevyhodil. Vďaka Hotelu Paradise sa stala známou Zuzana Plačková.

V exotike sa odohrávala aj ďalšia reality show, avšak rozdiel medzi ňou a inými reality show v slovenskom televíznom svete je, že jej hlavnými účastníkmi boli celebrity českého a slovenského showbiznisu. Preto niesla aj príznačný názov Celebrity Camp. Úlohou celebrít bolo nielen vydržať na filipínskom ostrove mesiac, ale plniť aj všelijaké úlohy a vyhrávať súťaže. Celkovým víťazom sa stala Aneta Parišková, ktorá celú svoju finančnú výhru venovala na charitu.

Veľmi populárnou sa však stala pre Slovákov Farma. Tá sa vďaka svojmu úspechu u divákov dočkala hneď niekoľkých sérii. Úlohou účastníkov Farmy je postaviť farmu, plniť úlohy a nevypadnúť v dueli. Toto všetko Vás zavedie do cieľa. Cieľom farmy je získať víťazstvo v poslednom dueli a utŕžiť zaň finančnú výhru. Úspešné formáty súčasnej televíznej zábavy snáď vďačia svojím úspechom pre nenapodobiteľné situácie, ktoré píše sám život.