Neverníci

Neverníci

„Aj majster tesár sa utne“ vraví jedno z českých prísloví. A áno chceli by sme tým naznačiť, že všetci občas robíme chyby. A snáď len naozaj veľmi zaľúbený človek nám tie naše dokáže tolerovať aj vo chvíli, keď ho to samého veľmi zraňuje. Vo svete showbiznisu si svoje neverné prešľapy okúsilo už niekoľko hviezdnych párov. Na šťastie, hlavne teda na šťastie neverníkov, ich partneri vo väčšine prípadov vzali na milosť. „Uff“ si asi vydýchla herečka Aňa Geislerová potom čo ju jej partner Zdeněk prijal späť následne potom, čo ho opustila kvôli miliardárovi Martinovi Sheanarovi. Azda ju pobláznila miliardárova charizma, ale predsa len so svojim mužom toho mala okrem dvoch deti z jej pohľadu viac spoločné, pretože sa k nemu vrátila. A on ju prijal, veď predsa ju stále miluje nie?

Ďalší, kto sa dočkal odpustenia svojho takmer neodpustiteľného prešľapu je David Beckham. Ale je pravda, že všetko sa stalo len údajne. A samotný David poprel, že by sa niekedy never dopustil. Nakoniec aj jeho manželstvo pôsobí do dnes takmer dokonale.

Za americký sexuálny škandál s dobrým koncom pre neverníka by sme mohli považovať aféru Billa Clintona a Moniky Lewinsky. Vtedajší prezident Spojených štátov Amerických sa v čase prevalenia incidentu vyjadril na margo orálneho styku ako o praktike, ktorá sexom vôbec nie je. Jeho manželka, Hilary Clintonová, stála po prevalení celej tejto nechutnej záležitosti po jeho boku a všetok mediálny „humbug“ a ohováranie, ktoré nastalo, absolvovala z gráciou pravej dámy a nakoniec mu aj odpustila.

Medzi neverníkov môžeme zaradiť aj Borisa Beckera, ktorý svoju ženu údajne podviedol s pestúnkou, ktorá mu dokonca porodila aj dieťa. Do ohovárania sa dostala aj Angelina Jolie pri nakrúcaní filmu turista s Johnom Deppom. Klebetilo sa totižto o ich romániku na pľaci. Tým to pádom by sa Angelina stala prvou ženou, ktorá podviedla Breda Pitta. Fáma, ktorá sa rozpútala okolo vzťahov oboch hercov v tom čase ich životy neovplyvnila. Ich partnerstvo sa zdalo natoľko stabilné, že nimi ani takéto podozrenia o nevere neotriasli. Naproti všetkému, ale nakoniec ich vzťah aj napriek spoločným potomkom nevydržal až do smrti, ako sa pri sobáše vraví a nedávno sa rozviedli.

Nie všetky vzťahy sú však vo svojich základoch také pevné, takže mnohí ľudia sa nedokážu preniesť cez neveru svojho partnera. Napríklad aj tak zdanlivo pevné 31 ročné manželstvo Mela Gibsona a jeho manželky Robyn Moore nevydržalo pod náporom ľudského zlyhania, akým je nevera. Rozviedli ich po dvojročnom rozvodovom konaní, pričom Robyn prisúdili polovicu Melovho majetku. Je veľa prípadov, kedy nevera vzťah ochromí natoľko, že sa už nedokáže vybudovať a zveľadiť na novo. A pritom v prípade Mela Gibsona a jeho manželky by v ich prospech mal hrať práve najmä dlhý čas stabilného manželstva.

Žiaden čas a ani žiadna láska, či dokonca stabilita vo vzťahu nie sú zárukou zotrvania v ňom. Chyby sa síce dajú odpustiť, ale nastaviť sa na nové začiatky nedokáže každý. Naštrbená dôvera sa v niektorých prípadoch nedá zachrániť ani tou najväčšou láskou. Rady a triky sú tu zbytočné. Až čas ukáže či ich rozhodnutia odísť alebo zotrvať boli správne.