Láska na plátne aj mimo neho

Láska na plátne aj mimo neho

Láska kvitne v každom veku, v akomkoľvek prostredí a v akomkoľvek čase. Niekedy sa stane, že sa dvaja stretnú pri práci. A čo môže byť romantickejšie ako láska, ktorá vznikne pri filmovačkách. Takých párov vzniklo v showbiznise už niekoľko, a stále to nestráca na popularite.

Medzi slávne páry, ktoré sa zamilovali pri natáčaní spoločného filmu, patrili napríklad aj Nicole Kidman a Tom Cruise. Ich vzťah začal v čase najväčšej slávy Toma Cruisa pri natáčaní filmu Dni hromu. Počas manželstva si adoptovali dve deti a pár tvorili 10 rokov. O rozvod požiadal Tom v čase, keď bola Nicole tehotná, pričom o tom nevedela a následne však potratila. Neskôr médiami preletela informácia, že sa v skutočnosti jednalo o mimomaternicové tehotenstvo. Nicole sa pred svojím ďalším sobášom vyjadrila, že Toma nikdy neprestane mať rada.

Ďalším, ešte donedávna fungujúcim, párom boli Angelina Jolie a Brad Pitt, ktorý sa stretli pri natáčaní filmovej snímky Pán a pani Smithovci. Škoda len, že v tom čase bol Brad ženatý s Jennifer Aniston. Napriek mnohým útrapám, ktoré prežívali počas vzťahu, sa zdalo, že sú rozprávkovým párom. Avšak ich spoločnej ceste odzvonilo. Počas vzťahu sa špekulovalo o Bradovych neverách, tie sa však oficiálne nikdy nepotvrdili. Jennifer Aniston sa po rozvode s Bradom Pittom liečila v náruči iného muža – Vinca Vaughna, ktorého tiež stretla pri natáčaní filmu s príznačným názvom Rozchod. Ich románik trval rok.

Ukážkovým vzťahom v Hollywoode bol aj pár Ben Afleck a Jennifer Garner, ktorí sa stretli pri natáčani Pearl Harbor, avšak dokopy sa dali až pri filme Daredevil. Po roku si povedali svoje áno. Po rokoch, na showbiznisové kruhy veľmi vyrovnaného, vzťahu vyplávali na povrch informácia o záletníkovi Benovi, ktorý si údajne začal románik s pestúnkou ich troch detí. Jennifer ihneď po týchto novinkách požiadala o rozvod. Exmanželia ale stále spolu komunikujú, a sú dobrými priateľmi najmä pre dobro ich spoločných detí.

O šťastnom konci sa nedá určite hovoriť pri partneroch Heath Ledger a Michelle Wiliams. Spoznali sa počas nakrúcania filmu Skrotená hora a po jeho dokončení sa začali stretávať. Vo vzťahu sa im narodila dcéra, ale ani ta nedokázala zabrániť rozchodu. Niekoľko mesiacov po ich rozchode sa však museli rozlúčiť nadobro. Heatha Ledgera našli v jeho byte predávkovaného liekmi na spanie. Dohady o jeho samovražde sa ale nepotvrdili. Michelle sa zo smrti Heatha dlho nevedela spamätať, dokonca sa pre média vyjadrila, že stále čaká, že sa vráti.

Na začiatku vo všetkých týchto pároch bola láska. Niekde pretrváva do dnes, no v niektorých prípadoch však dosť odlišných podobách ako to bolo pri ich rozprávkovom stretnutí. Pozlátka, krása a čaro Hollywoodu a hviezd dokáže svoju kúzelnú moc preniesť na filmové plátna, nie však do skutočných ľudských životov. A tak sú aj hviezdy len ľudia z mäsa a kostí, a denne sa potykajú s rôznymi vzťahovými problémami. Mnohokrát im prílišná medializácia ich rozkolov vôbec nepomáha, ba priam naopak, občas im ešte aj príťaží. Ľudia by jednoducho svoje súkromne záležitosti mali vyriešiť mimo svetiel reflektorov, bez tlaku médií a senzácie. Hviezdy a populárne osobnosti však aj takto platia svoju daň za slávu.