Detské hviezdy

Detské hviezdy

Byť slávnym je tak krásne. Snom mnohých detí je predsa mať všetko, a niektorým sa to skutočne aj podarí. Avšak sila, moc, peniaze a hlavne sláva, ktoré získajú ľudia v príliš rannom veku ich často poznačí. Ich život je ovplyvnený natoľko, že akosi skôr dospejú a s radosťami spojenými so slávou sa pridružia aj starosti spojené s jej neúnosnou ťarchou pre tak mladého človeka. V nasledujúcich riadkoch si predstavíme hviezdy a hviezdičky, ktoré ako deti boli rozkošné a žiarili na doskách, ktoré znamenajú svet. Avšak dospievanie vo svetle reflektorov im vôbec neprospelo. A ich závratná kariéra im bola v živote určite na príťaž.

Ako detská hviezda začínala popová diva Britney Spears. Od svojich 4 rokoch spievala v kostole, cvičila gymnastiku, vyhrávala súťaže. Vo svojich 8 rokoch sa dostala do Mickey Mouse klubu, kde sa stretla aj s inými hviezdami napríklad Justinom Timberlakom a Christinou Aquilerou. V roku 1998 vydala svoj prvý album. Neskôr začala vystupovať aj v roli herečky. Jej kariéra závratne stúpala a potom nastali problémy. Vydala sa, otehotnela, zrútila sa a pokúsila sa o samovraždu. Súd jej vzal deti a právo rozhodovať o sebe. V súčasnosti za ňu rozhoduje jej otec. S problémov sa dostala, však len na pár rokov. V jej živote je to ako na hojdačke. Vo svojom živote okrem pokusu o samovraždu mala aj problémy s alkoholom, či si pod vplyvom drog verejne oholila hlavu.

Ďalšou hviezdou zbavenou svojprávnosti pre jej labilitu je herečka Amanda Bynes. Herečka bola idolom mnohých teenagerov. O herectvo sa Amanda začala zaujímať od svojich 10 rokov, ako 12 ročná už mala vlastnú show. Úspešne stvárnila role vo filmoch Nenapraviteľný klamár, Ľahko ju zbaliť, či Po čom dievča túži. V roku 2012 sa dopustila menších trestných činov a rok na to ju polícia zatkla za držanie marihuany. Bola jej diagnostikovaná bipolárna porucha osobnosti a istú dobu bola pod poručníctvom svojej matky. Amanda obvinila svojho otca zo zneužívania a týrania, následne obvinenie poprela s vysvetlením, že ju ho donútil povedať čip, ktorý ma v hlave.

Lindsey Lohan, krásna, charizmatická herečka a modelka, ktorú v civile poznačujú jej drogové, alkoholové večierky, či lesbické excesy. Lindsey sa ako herečka stala známa na základe jej prvotiny a to filmu Pasca na rodičov. Ako modelka však už vystupovala od svojich troch rokov. Jej kariéra je popretkávaná mnohými škandálmi, dnes alkohol a drogy maskuje svojou nymfomániou.

Medzi obľúbené detské idoly patrila aj Hannah Montana, ktorú stvárnila herečka Miley Cyrus. Z nevinného dievčaťa dospela na nespútanú dračicu s kontroverzným správaním. Veľakrát sa špekulovalo iba o premyslenom marketingovom ťahu. Veď predsa stále platí, že aj zlá reklama je reklama. Avšak v roku 2016 sa priznala, že trpí depresiami.

Jedno je isté, všetci sme ľudia či už sme slávny, alebo sme obyčajným človekom. A preto je úplne normálne, že problémy sa nikomu nevyhýbajú, ba priam naopak. Mohli by sme povedať, že sláva a peniaze týmto krásnym mladým ženám dopomohli k ich životným katastrofám a psychickým problémom. Zostáva len veriť, že tak ako sa do problémov vedia dostať sa problémov aj „vyhrabú“.