Nakupujete podprsenky online?

Nakupujete podprsenky online?

Otázka: Prečo 99,9% z nás nosí asi dve podprsenky a štyri páry nohavíc v rotácii? Odpoveď: Pretože je ťažké nájsť spodnú bielizeň, ktorá je pohodlná, a ktorá vás v tom istom čase nechá cítiť sa sexy. Myšlienka nakupovania spodnej bielizni sa niekedy môže naplniť skutočným strachom.

Ale pretože sme si všetci zaslúžili pekné spodky, rozhodli sme sa urobiť nakupovanie spodného prádla tak trochu jednoduchšie tým, že sme pre vás priniesli hneď niekoľko tipov, na čo sa dávať pozor, keď nakupujete pre blízkych. Čoskoro budete milovať svoj nový život v spodnom prádle nakúpeného online blåser.

Každý, kto sa niekedy stretol s podprsenkou, bude vedieť, že podprsenka nie je nikdy iba podprsenka – v skutočnosti môže spôsobiť zdravotné problémy, ak je nesprávne vybraná alebo sa v nej môžete cítiť nepohodlne alebo sa vám proste nepáči, ako v nej vyzeráte. Ale s tým svetom spodnej bielizne, ktorý teraz ponúka viac štýlov než kedykoľvek predtým, je ľahké získať prehľad o tom, ktorý typ podprsenky je pre vás ten správny.

Plné prsia môžu vyzerať úžasne v Push-up podprsenke, ale ak hľadáte ďalšiu a lepšiu podporu, štýl Balconette je spôsob, ktorým sa vybrať. Ak máte menšie prsia, rozhodnite sa pre bezšvové Braletky s čipkou pre lichotivý tvar a jemný efekt zväčšenia. Dni, kedy ste museli vyzerať, akoby ste sa nachádzali v 80. rokoch pri natáčaní tréningového videa, sú naozaj a skutočne za nami. Túžba vyzerá skvelo vyzerať je tu pre všetkých!

Ak máte skvelé prsia, podprsenka je skvelý spôsob, ako to odhaliť. Ak je vaše telo atletické, vyskúšajte takú formu podprsenky, ktorá pripomína korzet. Chlapi vás budú milovať! Ak to nie je skutočne vašou vecou, ​​potom je klasická podprsenka v bielej alebo béžovej farbe lichotivý spôsob, ako definovať svoju siluetu a zdôrazniť prsia.

Nakupovanie spodnej bielizne nie je len o fyzickom tovare – je to tiež o tom, ako sa cítite, keď sa snažíte nakúpiť si skvelý kúsok. To je dôvod, prečo by ste mali plánovať, kedy vyrazíte do obchodov. Či už online alebo do kamennej predajne. Nechoďte, ak máte práve svoju menštruáciu. V tomto období, ste zvyčajne nafúknutá a vaše prsia by mohli byť väčšie ako normálne. Vyhnite sa aj šatniam s krutým osvetlením a nezabudnite byť láskavá k sebe matlaging!

Postarajte sa o tom, aby ste našli svoje čarovné číslo podprsenky. Nemala by byť príliš malá, pretože potom vaše prsia budú cely deň stláčané a vy sa budete cítiť nepohodlne. Taktiež by ale vaša vysnívaná podprsenka nemala byť príliš veľká, pretože inak nespĺňa svoj účel, podržať vaše poprsie na mieste. Pokiaľ ide o nákup spodného prádla, menej je určite viac. Nekupujte si zbytočne desiatky podprseniek, ktoré aj tak nebudete nosiť, pretože sa v nich necítite dobre. Kúpte si nadčasové modely, ktoré budete môcť zladiť pod šaty, blúzky ale aj športové podprsenky.

Ak si vytvárate novú kolekciu, mali by ste sa zamerať na štyri alebo päť podprseniek. Čierna podprsenka, ktorá je sexy, ale praktická; obyčajná podprsenka v bielej a telovej pod tričko (tieto sú absolútne skvelé, pretože môžu byť nosené pod takmer všetko) a podprsenka, ktorá sa bude napríklad páčiť vášmu partnerovi a budete sa v nej cítiť sexy.

Darčeky pre babku

Darčeky pre babku

Budete musieť veľa zohľadniť, keď sa pokúsite nájsť ten správny darček pre svoju babičku. Budete musieť poznať jej záujmy, určite, ale budete tiež musieť zvážiť jej vek a to, či už je to dar od svojich detí tvojej mame (alebo svokre), alebo od teba vlastnej babičke. Budete musieť nájsť darček, ktorý je práve pre vašu babičku, starkú či babku na vašom darčekovom zozname v tomto roku – ten, ktorý bude chváliť počas nasledujúcich rokov a nielen preto, že je to od vás ale preto, že ju skutočne miluje.

Bez ohľadu na to, pre aký druh daru sa rozhodnete, budeme vám môcť dať pár tipov. Priblížili sme niekoľko najlepších návrhov na darčeky pre babičku, aby sme vám uľahčili nájsť perfektný sviatočný darček. Naše tipy sú uvedené nižšie. Hodnotenia sú založené na recenziách spoločnosti Amazon a sú aktuálne v čase publikácie.

Prečo je tak ťažké kupovať darčeky pre babičku? Možno je to preto, že ako ženy v 60. rokoch, alebo staršie, jednoducho máme pocit, že už nič nepotrebujeme. Alebo možno tradičné darčeky pletacie súpravy, šálky na mieru, kúpeľové soli a šperky jednoducho nestačia pre túto generáciu modernej babičky verhoogde temperatuur.

Aké sú najlepšie darčeky pre babičku, naozaj? Urobte rýchle vyhľadávanie na stránkach Google pre “darčeky pre babičku” a budete bombardovaní s nestálymi darčekmi a stereotypnými darčekmi. Áno, možno je tu niekoľko z nás, ktorí by naozaj ocenili hrnček, ktorý hovorí: “Najlepšia babička na svete”, ale nechceme, aby sme boli naozaj kreatívnejší?

Problém s nákupom darčekov pre babičku. Hlavným problémom je, samozrejme, že ľudia si myslia, že sa zmeníte, keď dosiahnete 60. narodeniny. Zabúdajú na to, že stále aktívne sledujete svoje vášne a skúmate svet. Väčšina starších žien, ktoré poznám, nechcú sedieť vo svojich hojdacích kreslách pletenie (nie že nie je nič zlé s pletením!) Chodia na túry s priateľmi, majú radi cestovanie, tanec, začínajúce firmy, návrat do školy, hranie golfu, učenie čínskeho atramentu, jazdu na bicykli, záhradníctvo a predovšetkým sociálne siete.

Ak chcete vidieť, aké rozmanité sú naše koníčky, stačí pozrieť sa na zoznam záľub pre ženy staršie ako 50 rokov. Určite nie sú spomalené a väčšina z nás odmieta starnutie s pôžitkom. Aké sú najlepšie darčeky pre babičku … Podľa babičky? Dobrou správou je, že v našej komunite máme viac ako 500 000 žien nad 60 rokov. Môžeme pomôcť ľuďom v našich životoch pochopiť, čo moderné babičky naozaj chcú na Vianoce alebo naše narodeniny.

Takže tu je niekoľko návrhov od žien v našej komunite. Hovoríme o dôležitosti skutočnej znalosti vašej špeciálnej babičky. Darčeky musia byť osobné. To je najdôležitejšia vec. Práve som mala 70 a jedno z mojich dievčat kúpilo pre nás baseballové lístky. Problém je, že nenávidím baseball. Radšej by som sedel s rodinou okolo veľkého jedálenského stola strijken met stoom.

Najlepšie darčeky sú tie, ktoré každý človek preferuje. Ako vdova je dôležité mať veci v mojej osobnej dobe. Ja som vášnivý čitateľ, takže milujem dostať darčekové poukážky na knihy. Niekedy sú najlepšie darčeky skutočnými zážitkami. Keď mi bolo 50 rokov, moja najdrahšia dcéra mi kúpila lístky a pozrela som si Luthera Vandrossa a jeho koncert. Bolo to nezabudnuteľné! Neskôr tragicky zomrie. Budem vždy vďačná za to, že som mohla vidieť naživo jedného z mojich obľúbených umelcov.

O rýchlych pôžičkách sa dá písať donekonečna

O rýchlych pôžičkách sa dá písať donekonečna

Už sme viackrát písali o fenoméne ľahko dostupných a rýchlych pôžičiek. Práve tá druhá vlastnosť sa stala aj synonymom takzvaných preklenovacích úverov, keď človek potrebuje trochu pomôcť než príde na účet výplata.

Filip zažíval neustále pocit frustrácie, bol ohromený počtom upomienok. Nikdy nevedel, že tieto chodia smskami a zároveň listami. Uvažoval, či susedia cez dierky v schránke mohli vidieť, že mu neustále chodia upomienky. A ak to nevideli susedia, videla to poštárka. V malom meste je aj to nepríjemné. Smutné je, že spoločnosti si dnes celkom potrpia na tom, aby ste upomienku spoznali ešte predtým, než vôbec obálku chytíte do ruky.

Pôvodne malo ísť o pokus

Filip bol blogger a celkom sa mu darilo. Kedysi dávno si v rámci blogovania chcel vyskúšať skúsenosť rýchlej pôžičky. Tú samozrejme rýchlo získal a to aj napriek skutočnosti, sms lån trods rki, že sa tváril, že nemá občiansky preukaz. Hoci spoločnosť poukazovala na potrebu občianskeho preukazu, nakoniec stačil vodičský preukaz. Pôžičku Filip vyplatil a na „pôžičkáreň“ sa chystal naveky zabudnúť.

Realita ale bola trochu iná. Časom nastali vo Filipovom živote rodinné komplikácie a prejavilo sa to najmä na finančnej situácii. V nádeji, že sa všetko vyrieši, siahol po úvere – jednoducho si požičal od svojej vlastnej budúcnosti. Ako to ale býva v každom zamotanom príbehu, Filipove komplikácie spôsobili, že u banky so svojou žiadosťou o úver nepochodil. V spoločnosti poskytujúcej rýchle pôžičky sa ho nikto na nič nepýtal. Nikto neoveroval, či naozaj má stabilný príjem, nikto neoveroval jeho zadlženosť. Uspel.

Finančná gramotnosť

V súvislosti s rýchlymi pôžičkami musíme uvádzať vždy dve informácie. Prvou je otázka výhodnosti vo všeobecnosti. Pri pomerne vysokých úrokoch si musíme uvedomiť, že ide o cenu za dostupnosť. Rýchle pôžičky a iné alternatívne finančné produkty úverového typu využívajú predovšetkým ľudia, ktorým by banka nepožičala (lån uden renter). A presne títo ľudia, ktorí mimochodom potrebujú peniaze asi najviac a preto im nevadí istá nevýhodnosť, mávajú často problémy aj s finančnou gramotnosťou.

Existuje istá miera súvislosti medzi výškou zadlženia a nízkou finančnou gramotnosťou. Inak povedané, čím menej viete o peniazoch, tým väčšia šanca je, že budete skutočne zadlžení. O príbehy nie je núdza ani medzi bohatými ľuďmi. Populárne hviezdy, ktoré rýchlo zbohatli, no nemali dostatočné znalosti o financiách, dokázali o peniaze prísť. Nedostatočná finančná gramotnosť je skutočne čisté nešťastie. Ak človek nevie ani základ, je to problém. Ak to nebanková spoločnosť využije a dá takémuto človeku niekoľko strán zmluvných podmienok v jazyku, ktorému absolútne nerozumie, je zarobené na problém. A ten na seba nenechá dlho čakať.

Učiť sa na cudzích chybách

Starodávna ľudová múdrosť hovorí, že ľudia by sa mali na vlastných chybách poučiť. Filip dnes už vie zrátať nevýhodnosť svojej vtedajšej pôžičky. Vďaka nej si nepolepšil, ale jeho situácia sa ešte zhoršila. Na niekoľko rokov. Vďaka vytrvalosti a trpezlivosti sa Filip časom z problémov vysekal. Svoje skúsenosti dnes rozdáva, aby pomohol iným.

Filip si uvedomuje do akých problémov sa dostal. Nielen kvôli zúfalej situácii, ale najmä kvôli jeho neexistujúcej finančnej gramotnosti. Možno v jednoduchosti povedať, že bol v podstate negramotný. Prvá pôžička spomínaná vyššie bola zo zúfalstva, no ďalšie problémy už boli z nevedomosti. A s touto vedomosťou dnes Filip poskytuje poradenské služby. Chce, aby sa ľudia nemuseli spáliť na vlastných chybách, aby sa ponaučili. „Stačí, ak sa oboznámia s mojimi chybami. A ja im ešte navyše prezradím, ako sa tým chybám vyhnúť,“ uzatvára Filip.

Moderná teória portfólia

Moderná teória portfólia

Moderná teória portfólia alebo analýza stredných odchýlok je matematickým rámcom pre zostavenie portfólia aktív tak, že očakávaný výnos je maximalizovaný pre danú úroveň rizika definovanú ako rozptyl. Jeho kľúčovým cieľom je, že riziko a návratnosť majetku by nemala byť posudzovaná sama osebe, ale tým, ako prispieva k celkovému riziku a výnosu portfólia. Teória predpokladá, že investori sú proti riziku, čo znamená, že vzhľadom na dve portfóliá, ktoré ponúkajú rovnakú očakávanú návratnosť, investori uprednostnia menej riskantnú. Investor tak podstúpi zvýšenú mieru rizika len vtedy, ak bude kompenzovaný vyššími očakávanými výnosmi, credite rapide. Naopak, investor, ktorý chce vyššie očakávané výnosy, musí prijať väčšie riziko. Presný kompromis bude pre všetkých investorov rovnaký, ale rôzni investori vyhodnotia kompromis odlišne na základe individuálnych charakteristík averzie rizika. Dôsledkom toho je, že racionálny investor nebude investovať do portfólia, ak existuje druhé portfólio s priaznivejším rizikovým profilom očakávaného výnosu, ak pre túto úroveň rizika existuje alternatívne portfólio, ktoré má lepšie očakávané výnosy. Investor môže znížiť riziko portfólia jednoducho tým, že využije kombináciu nástrojov, ktoré nie sú úplne pozitívne korelované . Inými slovami, investori môžu znížiť svoju angažovanosť voči individuálnemu riziku aktív tým, že držia diverzifikované portfólio aktív. Diverzifikácia môže pre rovnaké portfólio znamenať návratnosť so zníženým rizikom. Ak všetky páry aktív majú korelácie 0 – sú dokonale. Efektívna hranica je hyperbola, ak nie je k dispozícii žiadne bezrizikové aktívum. S bezrizikovým aktívom je priamka efektívnou hranicou.

Priestor návratnosti rizika označuje očakávanú návratnosť v porovnaní so štandardnou odchýlkou. Každá možná kombinácia rizikových aktív môže byť vykreslená v tomto rizikovo očakávanom výnosovom priestore a zhromažďovanie všetkých takýchto možných portfólií definuje oblasť v tomto priestore. Ľavou hranicou tohto regiónu je hyperbola a horný okraj tohto regiónu je efektívnou hranicou pri absencii rizikového aktíva. Kombinácie pozdĺž tohto horného okraja predstavujú portfóliá, pre ktoré existuje najnižšie riziko pre danú úroveň očakávanej výnosnosti. Rovnako tak portfólio, ktoré leží na efektívnej hranici, predstavuje kombináciu s najvyššou možnou očakávanou návratnosťou pre danú úroveň rizika. Tangent na hyperbole označuje najlepšiu možnú kapitálovú alokačnú priamku. Jedným z kľúčových výsledkov vyššie uvedenej analýzy sú vety o podielovom fonde. Hovorí sa, že akékoľvek portfólio na efektívnej hranici môže byť vytvorené kombináciou akýchkoľvek dvoch daných portfólií na hranici. Takže pri absencii rizikového aktíva môže investor dosiahnuť akékoľvek požadované účinné portfólio, aj keď všetko, čo je prístupné, je dvojica efektívnych podielových fondov – credite rapide fara acte. Ak je požadované portfólio umiestnené na hranici medzi dvoma podielovými fondami, obidve podielové fondy budú držané v kladných množstvách. Ak je požadované portfólio mimo dosahu dvoch podielových fondov, potom jeden z podielových fondov musí byť predávaný krátko v negatívnom množstve, zatiaľ čo veľkosť investície v druhom podielovom fonde musí byť väčšia ako suma, ktorá je k dispozícii v investícií. Prebytok sa financuje z pôžičiek z druhého fondu.

Bezrizikové aktívum je hypotetické aktívum, ktoré platí bezrizikovú mieru. V praxi sa ako bezrizikové aktíva používajú krátkodobé vládne cenné papiere, pretože platia pevnú úrokovú sadzbu a majú mimoriadne nízke riziko zlyhania. Bezrizikové aktívum má nulovú odchýlku vo výnosoch a preto je bezrizikové. Nie je tiež korelované s akýmkoľvek iným majetkom. Výsledkom je, že ak sa kombinuje s akýmkoľvek iným majetkom alebo portfóliom aktív, zmena výnosu je lineárne spojená so zmenou rizika.

SWIFT kód

SWIFT kód

Spoločnosť pre celosvetovú medzibankovú finančnú telekomunikáciu (SWIFT) poskytuje sieť, ktorá umožňuje finančným inštitúciám na celom svete posielať a prijímať informácie o finančných transakciách v bezpečnom, štandardizovanom a spoľahlivom prostredí. Spoločnosť SWIFT tiež predáva softvér a služby finančným inštitúciám. Kódy podnikových identifikátorov (BIC, predtým bankové identifikačné kódy) sú všeobecne známe ako SWIFT kódy. Väčšina medzinárodných medzibankových správ používa sieť SWIFT. V roku 2015 spoločnosť SWIFT spojila viac ako 11 000 finančných inštitúcií vo viac ako 200 krajinách a územiach, ktoré si denne vymieňali viac ako 15 miliónov správ (v porovnaní s priemerom 2,4 milióna denných správ v roku 1995). SWIFT prepravuje finančné správy veľmi bezpečným spôsobom, ale nemá účty pre svojich členov a nevykonáva žiadnu formu zúčtovania alebo vyrovnania – kredit247.com.ua.

SWIFT neumožňuje prevod prostriedkov: skôr zasiela platobné príkazy, ktoré musia byť vyrovnané korešpondenčnými účtami, ktoré majú inštitúcie navzájom. Každá finančná inštitúcia na výmenu bankových transakcií musí mať bankový vzťah buď tým, že je bankou, alebo sa pripojí k jednej (alebo viacerým) tak, aby využívala tieto konkrétne obchodné funkcie. SWIFT je družstevná spoločnosť podľa belgického práva vo vlastníctve svojich členských finančných inštitúcií s kanceláriami po celom svete. Centrála SWIFT, sa nachádza v belgickom La Hulpe v blízkosti Bruselu. Predsedom SWIFT je Yawar Shah z Pakistanu a jeho generálnym riaditeľom je Gottfried Leibbrandt z Holandska. Spoločnosť SWIFT každoročne usporadúva konferenciu s názvom Sibos, ktorá sa zameriava najmä na odvetvie finančných služieb.

Spoločnosť SWIFT bola založená v Bruseli v roku 1973 pod vedením svojho inauguračného generálneho riaditeľa Carla Reuterskiölda a bola podporovaná 239 bankami v pätnástich krajinách. Začala vytvárať spoločné štandardy pre finančné transakcie a spoločný systém spracovania údajov a celosvetovú komunikačnú sieť navrhnutú spoločnosťou Logica. Základné operačné postupy a pravidlá zodpovednosti boli založené v roku 1975 a prvá správa bola zaslaná v roku 1977. Prvé operačné centrum v Spojených štátoch bolo otvorené guvernérom Johnom N. Daltonom vo Virginií v roku 1979.

SWIFT sa stal priemyselným štandardom pre syntax vo finančných správach. Správy naformátované podľa štandardov SWIFT môžu byť prečítané a spracované mnohými známymi systémami finančného spracovania bez ohľadu na to, či sa správa odosielala cez sieť SWIFT. SWIFT spolupracuje s medzinárodnými organizáciami na definovaní noriem pre formát správ a obsah. SWIFT je tiež registračným orgánom pre nasledujúce normy ISO: Bankové a bankové telekomunikačné správy, cenné papiere a súvisiace finančné nástroje či finančné služby. Sieť SWIFT zabezpečených správ je spustená z dvoch redundantných dátových centier, jedno v Spojených štátoch a druhé v Holandsku. Tieto centrá zdieľajú informácie v takmer reálnom čase. V prípade poruchy v jednom z dátových centier je druhé schopný zvládnuť prevádzku celej siete. Spoločnosť SWIFT otvorila v Švajčiarsku tretie dátové centrum, ktoré začalo fungovať v roku 2009 (этот сайт). Odvtedy sa údaje z európskych členov SWIFT už neodzrkadľujú v americkom dátovom centre. Distribuované architektúry rozdeľujú správy na dve zóny zasielania správ: európske a transatlantické. Správy o európskej zóne sa uchovávajú v Holandsku a v časti švajčiarskeho operačného centra. Správy o transatlantických zónach sú uložené v Spojených štátoch a v časti švajčiarskeho operačného centra, ktoré je oddelené od správ o európskej zóne. Krajiny mimo Európy boli štandardne pridelené do transatlantickej zóny, ale mohli sa rozhodnúť aj o opaku.

Fenomén Michael Jackson

Fenomén Michael Jackson

V čom sa skrýva tajomstvo jeho úspechu? Ako je možné, že sa tak dlho udržal na výslní? Čo prináša do celebritných vôd je to, že prekonáva sám seba. Je vôbec niekto, kto pochybuje o jeho kvalitách a nesmiernom talente? Kde to všetko začalo? Ako vyrástla z malej hviezdičky obrovská superstar?

Michael je dieťa z veľkej rodiny. Narodil sa ako siedmy potomok Jacksonovskej famílie 29. augusta 1958. Ako malý nežil vôbec prepychovo. Tak početná rodina sa tlačila v dvojizbovom domčeku v neoficiálnej časti Chicaga, na ulici Jackson street. Matka malého, Michaela Katherina, bola veriacou a oddanou členkou svedkov Jehovových, pracovala na čiastočný úväzok aj v obchodnom reťazci Sears. Otec Joseph bol amatérskym boxerom a pracoval ako zlievač. Popri zamestnaní ale stíhal aj hrať v skupine ako gitarista. Rovnako sa hudbe venovala aj Karherina, ovládala hru na klavír a klarinet, dokonca sa snažila preraziť ako country speváčka. Je teda veľmi pravdepodobné, že hudobné nadanie Jacksonovcom kolovalo v krvi.

Michael totiž prerazil ako profesionál už vo svojich šiestich rokoch, a to účinkovaním v zostave rodinnej chlapčenskej kapely The Jackson 5. Spomedzi svojich, i keď starších bratov, pretŕčal. V časopise Rolling Stone ho ešte počas pôsobenia v kapele opísali ako „zjav, ktorý čoskoro prerazí ako sólový spevák“. Tak sa aj po úspešnom pôsobení skupiny v roku 1971 stalo. V rovnakom roku sa rodina presťahovala do Kalifornie. A Michael Jacskon sa stával čoraz väčším idolom tínedžerov. Svoje väzby na kapelu stále udržiaval, aj keď vydal niekoľko svojich sólových albumov. Albumy ako Got to Be There (1971), Ben (1972), Music and Me (1973) a Forever Michael (1975). Titulné nahrávky jeho prvých albumov sa stali úspešnými singlami. V roku 1978 Jackson debutoval aj vo filme. Ocitol sa v roli strašiaka v muzikáli The Wiz, kde sa objavila aj Diana Ross.

Jeho ďalším životným medzníkom bolo stretnutie s Qunicym Jonesom, ktorý bol autorom muzikálu kde hral, a s ktorým sa dohodli na spolupráci. Z ich spoločnej práce teda v roku 1979 vznikol album Off the Wall, ktorý predstavil Michaela ako skutočnú sólovú a jedinečnú osobnosť. Autorsky na projekte pracoval s hviezdami ako Rod Temperton, Stevie Wonder či Paul McCartney. Jacksonov úspechu albumu bol preukázateľný a merateľný. Bol prvý, kto z jedného albumu na americkom hudobnom trhu vygeneroval 10 hitov. Z albumu sa predalo viac ako 20 miliónov kópii. Koncom toho roku získal ešte ocenenia za najlepšieho speváka tmavej pleti a za najlepší album interpreta tmavej pleti. Dokonca získal aj cenu Grammy za skladbu „Dont stop til you Get Enough“ (Fixdengi Kazahstan).

Napriek všetkým dosiahnutým úspechom bol Michael presvedčený, že to všetko mohlo byť ešte lepšie, a tak v roku 1982 uzrel svetlo sveta album Thriller. Tento projekt spevákovi vyniesol sedem cien Grammy a osem American Music Awards. Stal sa najpredávanejším albumom sveta a predalo sa z neho 65 miliónov kópii. Významnou a neoddeliteľnou súčasťou skladby Thriller bol aj video k tejto skladbe. Bol priekopníkom, inšpirátorom a neskutočne prísnym profesionálom, ktorý chcel neustále prekonávať samého seba. Na svojom konte ma nespočetné množstvo ocenení a my máme vďaka jeho nadrozmernému talentu zachovanú jeho pamiatku v týchto hudobných veľdielach.

Odvrátená tvár showbiznisu

Odvrátená tvár showbiznisu

Na začiatku je všetko krásne, ligotavé a zábavné, ale „začiatok“ trvá len chvíľu. Dnes o mnohých celebritách môžeme hovoriť len aké boli, pretože už nie sú medzi nami. Dostali sa za krátky čas na vrchol a snáď tu rýchlosť neustáli. Možno mali príliš veľa peňazí, možno až príliš veľa slávy. Niektorí z nich depresie a preto sa uchýlili k drogám.

Napríklad Amy Whinehouse (pozri webové stránky Superlaina.com) je žiarivým nezabudnuteľným príkladom dievčaťa s ohromným talentom a nezdarným koncom. O speváčke hitov ako Rehab, či Back to black sa zopár skutočností dozvedáme až po jej smrti. Spisovateľka Chloe Govan napísala knihu o tajomstvách Amynho života, v ktorej sa dočítate, že sa prvýkrát pokúsila o samovraždu už v desiatich rokoch. Za jej nepriaznivým duševným vývinom podľa speváčkinho okolia stoja nezhody jej rodičov a rozvod, ktorý bol práve spúšťačom prvého pokusu o samovraždu. Od rozvodu jej rodičov a času, keď si jej otec našiel novú priateľku, začala experimentovať s marihuanou a alkoholom. Čo sa jej stalo osudným. V roku 2011 v júli vo veku 27 rokov našli mŕtve telo speváčky v jej dome, potom čo sa predávkovala alkoholom po vypití dvoch fliaš vodky.

V roku 1994 v rovnakom veku 27 rokov spáchal samovraždu zastrelením sa z brokovnice rovnako excelentný a kontroverzný umelec Kurt Cobain. O jeho smrti sa dodnes vedú dohady. V jeho tele sa po jeho smrti našlo také množstvo heroínu, ktoré by ho ovplyvnilo natoľko, že by vraj nemohol udržať zbraň. Dokonca spevák punkovej kapely El Duce sa v dokumente o Kurtovi priznal, že mu Courtney Love ponúkla 50 000 dolárov, aby ho odstránil. Všetko je samozrejme stále len otázkou dohadov fanúšikov speváka. Kurt rovnako ako Amy mal problémy so svojim správaním už skôr. Už v detstve mu diagnostikovali hyperaktivitu a predpisovali lieky, ktoré boli neskôr z trhu stiahnuté pre ich nežiadúce účinky, medzi ktoré patrili halucinácie či samovražedné sklony. Kurtoví rodičia sa tiež rozviedli a o neho ako syna obaja rodičia prestali javiť záujem. Chvíľu býval s otcom, chvíľu s mamou. A jeho problémy sa len prehlbovali. Strednú školu nedokončil a vrátil sa do nej pracovať ako školník. Jeho snom bolo ale stále založiť kapelu, čo sa mu na koniec aj podarilo. Neskôr sa spoznal so svojou manželkou Cortney a založili so rodinu. Nič ich osobnosti nezmäkčilo a nenaviedlo na skoncovanie so závislosťou na heroíne. Kurtovo mŕtve telo našiel elektrikár tri dni po jeho smrti a to 8. Apríla 1994.

Život Kurta Cobaina ako aj život Amy Whinehouse je akoby opradený zvláštnym smútkom, ktorý sa nad nimi znáša. Obaja boli vynikajúcimi umelcami, ktorí za sebou zanechali nesmierne hudobné dielo, ale obaja si v sebe niesli akýsi zvláštny kríž, samoty, smútku a depresie, ktorý nedokázala z ich duši sňať ani sláva a ani peniaze. V ich životoch vidíme akúsi symboliku. Rozvod rodičov, ktorý ich poznačil natoľko, že sa s ním nedokázali vysporiadať, turbulentné partnerské vzťahy a smrť v 27 rokov. Cesta alkoholu a drog, ktorú si obaja interpreti vybrali, im zničila ich sľubne našliapnutú kariéru, zmárnila talent, ktorým boli obdarení a hlavne im vzala ich život.

Citácie

Kuriózne požiadavky celebrít

Kuriózne požiadavky celebrít

Na koncerty slávnych a úspešných spevákov sa nesmierne tešia najmä diváci, ktorý sa často dlhé mesiace pred spomínaným dátum trasú od šťastia kedy konečne uvidia svoju mega hviezdu naživo. Aj organizátori sa trasú, tí však z úplne iných dôvodov. Mnoho hviezd sa práve pred svojim vystúpením dožaduje nie príliš obvyklých veci. Organizátori dúfajú, že ich požiadavky budú splniteľné, aj keď by boli akokoľvek nezmyselné. Veď na čo je niekomu prostitútka bez vlasov, alebo zvlášť apartmán a šofér pre psa.

Napríklad taký spevák ako je Robbie Williams má 50 stranový manuál pre organizátorov svojich koncertov. Celý tento zoznam je samozrejme zložený z potrieb Robbieho Williamsa. Napríklad pred koncertom na Slovensku potreboval umelé jazierko s lotosovými kvetmi a ružami. Inak vo všeobecnosti potrebuje energetické nápoje, mäkký toaletný papier a ovocie.

Za to taký Eminem si namiesto ovocia vyžiadal napríklad cukríky. Jeho kuriozitami v zozname potrieb pred koncertom je najmä basketbalová obruč, pingpongový stôl či PlayStation. Cukríky musia zohnať aj organizátori pre Marlyna Mansona a to gumové. Tie však nie sú tak náročné k zohnaniu, horšie je to zo žiadosťou o bezzubú a holohlavú prostitútku a absint.

Požiadavka alkoholu je na zozname takého speváka ako James Blunt. Na jeho koncerte nesmie chýbať pivo, víno, šampanské ani vodka. Dúfajme, že všetok ten alkohol nevypije sám, a že sa pekne rozdelí. Taký Justin Bieber je ale čo sa týka alkoholu viac prieberčivý a na svojom koncerte, a teda hlavne pred ním, musí mať vo svojej šatni whisky – dvanásťročnú a škótsku. V šatni mu nesmú chýbať biele tričká a ponožky. Čo sa týka jedla je zaťažený na ryby a v jeho šatni nesmú chýbať bylinkové čaje a arašidové maslo. Ak sa mu náhodou zdá šatňa malá, nechá si postaviť luxusnú bunku a tú mu potom kamiónom prevážajú.

Za to taká Madonna sa dožadovala pred svojim vystúpením tréningovej sály so špeciálne upravenou podlahou a so zrkadlami. Ďalej chcela špeciálny apartmán pre svoje značkové kufre, a dokonca sa dožadovala vymenenia záchodových dosiek na celom poschodí hotela, v ktorom bývala. Koncerty v Európe absolvovala ubytovaná po celý čas vo Viedni, vraj aby sa nemusela stále so svojou batožinu sťahovať.

Medzi veľmi kuriózne postavičky show biznisu patrí aj Lady Gaga. Čím trápi organizátorov ona? Tak napríklad v jej šatni musí byť kyslíková bomba. Na stenách chce mať plagáty Davida Bowieho, Eltona Johna alebo Queenu. Jej zoznam obsahuje aj požiadavky na ovocie, smoothie set, syry, fľašu zeleného čaju či hot dogy. Okrem kyslíkovej bomby by Lady Gaga mala rada v šatni napríklad aj 3 ventilátory či 4 sviečky bez vône.

Medzi mega hviezdy určite môžeme zaradiť aj Beyonce. Organizátorom ale svojimi požiadavkami tiež občas spôsoby pekné bolesti hlavy. Na jej zozname Vás prekvapí napríklad požiadavka absolútne presnej teploty šatne – 25,5 stupňa. Ďalej 4 značkové biele uteráky, dva na telo, dva na tvár. Čo sa týka jedla požaduje kura a brokolicu na pare, vodu a horúci čaj. Aby sa vo svojej šatni cítila príjemne potrebuje sviečky s vôňou ruží a CD prehrávač. A aby sme sa my cítili príjemne na ich koncertoch, požiadavky slávnych hviezd musia organizátori splniť.

Reality show

Reality show

Na slovenskom showbiznisovom trhu existuje nemalé množstvo reality show. Až sa niekedy možno čudovať, že sa dá ešte z čoho vyberať, a hlavne z koho pri tak obmedzenom počte obyvateľov. Niektorí účastníci sa v našej pamäti ohriali o trošku dlhšie ako iný. A niektoré televízne počiny si svojich divákov našli skôr ako iné. Tak si teda zaspomínajme na prvotiny televíznej zábavy vo formátoch reality show.

Bývať v dome pod 24 hodinovým snímaním kamier v sprche, na toalete, jednoducho všade vo vile, to bola reality show Vyvolení. Tento formát naša televízia prevzala od maďarskej televízie, ktorá Vyvolených odvysielala ako prvá. Účastníci sa vyraďovali navzájom hlasmi, a následne sa dostali do duelu, z ktorého pomocou SMS hlasovania jeden vzišiel ako víťaz a vrátil sa spať do vily. Nakoľko mali ľudia obrovskú výdrž, Vyvolený sa odvysielali v troch sériách, pričom každá séria mala svojho víťaza. Víťazkou prvej série bola Linda Drevenková.

Mama ožeň ma je jeden s formátov, ktorý zaznamenal úspech u diváka aj z dôvodu veľmi úprimných prejavov lásky. Veď napríklad ak sa niekto už v priebehu troch dní zamiluje tak, že sa chce ženiť, čo to je, ak nie láska? Ale aby sme boli presnejší čo sa týka opisu, hviezdy a dovolíme si povedať aj celebrity účinkujúce v reality show Mama ožeň ma nesúťažili o peniaze, ale ich jediný cieľ bola priazeň či už divákov alebo priazeň ženy, o ktorú v týchto prípadoch išlo v prvom rade.

Veľmi podobnou reality show bola relácia s názvom Rozvedený so záväzkami, či Farmár hľadá ženu. Vo všetkých troch prípadoch si väčšinou muž hľadal ženu spomedzi účastníčok, pričom tieto postupne každým dňom na základe vlastného uváženia vyhadzoval. Až mu zostala posledná, vyvolená a jediná, ktorá mala byť jeho láskou na celý život. Zostáva nám len veriť, že sa skutočne aspoň jednému účastníkovi tento cieľ vyplnil.

Páry sa ocitli aj v jednej z ďalších reality show na slovenských televíziách. Tu však nešlo o lásku, ale o rozprávkovú výhru. Názov programu a celej súťaže bol Hotel Paradise. Hotel nachádzajúci sa v Dominikánskej republike obývalo celkom 10 ľudí. Títo ľudia mali za úlohu si vždy nájsť partnera a zotrvať s ním tak, aby nezostali sami a nikto ich nevyhodil. Vďaka Hotelu Paradise sa stala známou Zuzana Plačková.

V exotike sa odohrávala aj ďalšia reality show, avšak rozdiel medzi ňou a inými reality show v slovenskom televíznom svete je, že jej hlavnými účastníkmi boli celebrity českého a slovenského showbiznisu. Preto niesla aj príznačný názov Celebrity Camp. Úlohou celebrít bolo nielen vydržať na filipínskom ostrove mesiac, ale plniť aj všelijaké úlohy a vyhrávať súťaže. Celkovým víťazom sa stala Aneta Parišková, ktorá celú svoju finančnú výhru venovala na charitu.

Veľmi populárnou sa však stala pre Slovákov Farma. Tá sa vďaka svojmu úspechu u divákov dočkala hneď niekoľkých sérii. Úlohou účastníkov Farmy je postaviť farmu, plniť úlohy a nevypadnúť v dueli. Toto všetko Vás zavedie do cieľa. Cieľom farmy je získať víťazstvo v poslednom dueli a utŕžiť zaň finančnú výhru. Úspešné formáty súčasnej televíznej zábavy snáď vďačia svojím úspechom pre nenapodobiteľné situácie, ktoré píše sám život.

Detské hviezdy

Detské hviezdy

Byť slávnym je tak krásne. Snom mnohých detí je predsa mať všetko, a niektorým sa to skutočne aj podarí. Avšak sila, moc, peniaze a hlavne sláva, ktoré získajú ľudia v príliš rannom veku ich často poznačí. Ich život je ovplyvnený natoľko, že akosi skôr dospejú a s radosťami spojenými so slávou sa pridružia aj starosti spojené s jej neúnosnou ťarchou pre tak mladého človeka. V nasledujúcich riadkoch si predstavíme hviezdy a hviezdičky, ktoré ako deti boli rozkošné a žiarili na doskách, ktoré znamenajú svet. Avšak dospievanie vo svetle reflektorov im vôbec neprospelo. A ich závratná kariéra im bola v živote určite na príťaž.

Ako detská hviezda začínala popová diva Britney Spears. Od svojich 4 rokoch spievala v kostole, cvičila gymnastiku, vyhrávala súťaže. Vo svojich 8 rokoch sa dostala do Mickey Mouse klubu, kde sa stretla aj s inými hviezdami napríklad Justinom Timberlakom a Christinou Aquilerou. V roku 1998 vydala svoj prvý album. Neskôr začala vystupovať aj v roli herečky. Jej kariéra závratne stúpala a potom nastali problémy. Vydala sa, otehotnela, zrútila sa a pokúsila sa o samovraždu. Súd jej vzal deti a právo rozhodovať o sebe. V súčasnosti za ňu rozhoduje jej otec. S problémov sa dostala, však len na pár rokov. V jej živote je to ako na hojdačke. Vo svojom živote okrem pokusu o samovraždu mala aj problémy s alkoholom, či si pod vplyvom drog verejne oholila hlavu.

Ďalšou hviezdou zbavenou svojprávnosti pre jej labilitu je herečka Amanda Bynes. Herečka bola idolom mnohých teenagerov. O herectvo sa Amanda začala zaujímať od svojich 10 rokov, ako 12 ročná už mala vlastnú show. Úspešne stvárnila role vo filmoch Nenapraviteľný klamár, Ľahko ju zbaliť, či Po čom dievča túži. V roku 2012 sa dopustila menších trestných činov a rok na to ju polícia zatkla za držanie marihuany. Bola jej diagnostikovaná bipolárna porucha osobnosti a istú dobu bola pod poručníctvom svojej matky. Amanda obvinila svojho otca zo zneužívania a týrania, následne obvinenie poprela s vysvetlením, že ju ho donútil povedať čip, ktorý ma v hlave.

Lindsey Lohan, krásna, charizmatická herečka a modelka, ktorú v civile poznačujú jej drogové, alkoholové večierky, či lesbické excesy. Lindsey sa ako herečka stala známa na základe jej prvotiny a to filmu Pasca na rodičov. Ako modelka však už vystupovala od svojich troch rokov. Jej kariéra je popretkávaná mnohými škandálmi, dnes alkohol a drogy maskuje svojou nymfomániou.

Medzi obľúbené detské idoly patrila aj Hannah Montana, ktorú stvárnila herečka Miley Cyrus. Z nevinného dievčaťa dospela na nespútanú dračicu s kontroverzným správaním. Veľakrát sa špekulovalo iba o premyslenom marketingovom ťahu. Veď predsa stále platí, že aj zlá reklama je reklama. Avšak v roku 2016 sa priznala, že trpí depresiami.

Jedno je isté, všetci sme ľudia či už sme slávny, alebo sme obyčajným človekom. A preto je úplne normálne, že problémy sa nikomu nevyhýbajú, ba priam naopak. Mohli by sme povedať, že sláva a peniaze týmto krásnym mladým ženám dopomohli k ich životným katastrofám a psychickým problémom. Zostáva len veriť, že tak ako sa do problémov vedia dostať sa problémov aj „vyhrabú“.